Vanalinna naised

Kuidas üldse sündis naistepäeva tuur? Ma sain pakkumise teha naistepäeval ühe ettevõtte naistele tuuri. Kuidas ma ikka naistepäeval räägin meeste olulisusest. Mehed on küll olulised, aga kas just neist naistepäeval peab rääkima. Kahtlen selles. Nii mul tekkiski idee, et järsku mõtleks välja tuuri, kus ma räägin ainult naistest vanalinnas. See tundus lahe väljakutse, kas ma leian nii palju lugusid naistest, aga kui ma mõtlema hakkasin ja seoseid nägema, siis leidsingi, et on täitsa võimalik rääkida ainult naistest, jättes vahele kõik meeste vägiteod, mida ajalooraamatud on juba kajastanud.

Ma olen suhteliselt kindel, et Tallinn ise on naissoost linn. Miks ma seda arvan? Tallinnat peetakse neitslikkuks linnaks. Tavaliselt kui neitsidest juttu on, siis mõeldakse ikka naistest mitte meestest. Muidugi on ka mehed neitsid, aga millegipärast ei ole see kunagi oluline teema olnud. Võibolla asi selles, et raske kontrollida ning mehe neitslikkust ei ole ajaloos eriti väärtustatud võrreldes naise neitslikkusega. Kui veel mõelda, kui ilus, dekoreeritud ja värviline me Tallinn on, siis kindlasti on ta naine.

Kui mõelda me rahvuseepose “Kalevipoja” peale, mis võiks esimesena meenuda? Ikka see kuidas Kalevipoeg kive viskas, lauda tassis, Soomes nõia juures käis, maailma otsa laevaga purjetas ja teisi vägitegusid tegi. Kindlasti meenuvad kohad, mis kangelasega seotud on – küll ta kuskil istus, magas, ajas vagusid, viskas kivisid. Kui aus olla ongi oluline mees, aga ilma oma ema Lindata, ei teaks keegi me hiiust mitte midagi. Linda pigem on seotud Tallinnaga, kus võib tema nimega siduda kahte kivi. Üks neist asub Ülemiste järve ääres, aga teine siinsamas vanalinnas. Toompead ju ilma Linda abita ei oleks olemaski. Keegi pidi ju selle künka kokku tassima. Niimoodi fookust seades on Lindal suurem roll Tallinnas kui Kalevipojal.

Tuntumad naised, kes mingit moodi Tallinnaga seotud on: Neitsi Maarjal, Katariina II, Elisabeth II, Margarethe II . Nende nimede peale saab lihtsalt vau öelda, me Tallinn on tõesti naiseliku kavalusega väga võimsate naiste nimed enda nimega vääriliselt kokku põiminud.

Detailid ekskursiooni kohta:

Kestvus 2 tundi.

Alguspunkt Pika Hermani juurest.

Lõpppunkt Viru väravate juures.

Kui Sulle tundub, et see tuur Sind kõnetab, võta minuga ühendust: age@happydaystravel.ee

Happy Days Traveli kodulehel leiad tuuri kirjelduse siit.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s