Oikumeeniline palverännak Naissaarel

Mul on rõõm juba kaheksandat korda korraldada läbi Eesti Kirikute Nõukogu Noortetöö Nõukogu oikumeenilist palverännakut. Kuigi Eestis on hulgimalt saari, siis neid kus peal reaalselt elu käib, ei olegi nii palju. Välja arvatud esimene palverännak on kõik teised toimunud saarte peal. Seekord oli laua peal kaks saart – Naissaar ja Piirsaar. Päälinlasena oli muidugi panus pigem Naissaarel, kuigi Piirisaare ja vanausulised tundusid ka väga äge idee olevat. Naissaare traspordi kasuks räägib, et laev läheb ju Tallinnast, kui algul oli plaanis liinilaevaga minna, siis kahjuks viimasel hetkel sain ma kirja, et Tallinn on võtnud reedese sõidu maha ning kui ma soovin ikkagi nende teenust kasutada, siis võiksin kuupäevi muuta. Muidugi tekib mõte, mis see kuupäevade muutmine ka ei ole? Aga kuna kuupäevad panen ma paika kohaliku kirikuõpetajaga, siis neid kõigutada sel juhul siia-sinna ei saa. Pealegi 08.09 on Naissaare Püha Maarja Kabeli nimepäev.

Võrreldes eelmiste aastatega on palverännaku kava totaalselt sassis, tavaliselt me läksime sihtkohta reedel, siis toimus avamine. Laupäeval päiksetõusuga algas palverännak ning pühapäeval olime kohaliku kiriku teenistusel. Seekord lähme kõigepealt pidustustele, siis vaatame saarega tõtt ning teisel päeval on palverännak ja õhtul paistavad juba päälinna tuled. Kuna kõik on laupäeva õhtuks läbi ei saa enam pugeda põhjuse taha, et ma pean pühapäeval teenima või ma ei saa oma kirikusse minna. Saad küll, sest oled ju päev varem kodus tagasi.

Esialgne kava on siin:

REEDE – 08.09
10:00. Laev Naissaarele läheb Piritalt, jahisadama vastas olevalt kailt. Ootame Sind vähemalt 15 minutit varem.
12:00. Naissaare Püha Maarja kabelis pidulik jumalateenistus.
Peale lõunat toimub saare ekskursioon

LAUPÄEV – 09.09
Hommikul päiksetõusuga alustame palverännakut, kus külastame saarele olulisi kohti, tutvume saare ajalooga, loeme palveid. Palverännaku pikkus 15-20 km.
18:00 Tagasisõit Naissaarelt Piritale.

Palverännak maksumus 50 eurot. Hind sisaldab – laevasõitu edasi-tagasi, ööbimist, 4 söögikorda (lõuna, õhtu, hommik, lõuna), ekskursiooni saarel. Kui sul tekib küsimus, miks nii odav, kas me anname sulle ainult vett ja leiba ning laseme algatuseks ujuda saarele ja hiljem tagasi. Siis ole mureta, sa ei pea sellistest pingutusteks valmis olema. Lihtsalt kuna üritus on EKN3 projekt, siis me osaliselt katame kulud projekti alt.

Registreerida saad ennast siin – https://docs.google.com/…/1OLYsgZTJEb9wCD9bZIaP…/edit…

Raha palverännakust osavõtmiseks kanna Eesti Kirikute Nõukogu kontole EE431010052039486002, märksõnaga Naissaare palverännak.

PS. Palverännust osavõtmiseks ei pea sa kuuluma ühtegi kirikusse ega konfessiooni. Lihtsalt kui pakub huvi, milline üks palverännak välja näeb, tule kohale.

Kui sa tahad teada, milline võiks üks palverännak välja näha, siis klõpsa linkidele

 Oikumeeniline palverännak

Vormsi

Ruhnu

Kihnu

Muhu

Hiiumaa

Saaremaa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s