Erika Salumäe. Südame põhjast …

Meie oma olümpiavõitja, kes ei mäletaks teda – Erika Salumäe. Väga inimlik raamat, selgitamaks lihtsalt, kuidas on võimalik tulles ei kuskilt saada olümpiavõitjaks. Kui palju reaalselt tööd selle taga on, samuti tahtejõudu ning muidugi see saatuse käsi, mis viib õigete inimesteni.

Puust ja punaselt on lahti kirjutatud, mida tähendab, et inimene on teisele inimesele hunt. On tekkinud lootus, et järsku väike alles iseseisvunud Eesti saabki Olümpial medali. Mida teised riigid sellises situatsioonis reaalselt teeks? Toetaks ühiselt oma sportlase minekut Olümpiale. Aga mida teeb Eesti? Põhimõtteliselt hakkab dikteerima tingimusi ning unustab sportlase toetamise hoopis ära. Ma saan aru, et tegemist on nende kuulsate 90ndatega, kus käisidki asjad teistmoodi kui praegu, aga kas spordimaailmas ei ole vahepeal ikka veel need kuulsad 90ndate hammas hamba vastu melu. Mõnikord on tunne, et sama kemplemine käib ikka edasi, ainult inimesed on vahetunud, kuid skeemid on samad.

See raamat tuletab meelde, et mida võib üks valesti mõtlematult öeldud sõna teha. Aus vastus räigelt haiget. Samuti tuletab meelde, et oleks aeg üksteisest rohkem hoolida ja seda hoolimist ka oma tegudes ja sõnades välja näidata. Kohe kindlasti oleks maailm sel juhul ilusam paik, kus elada.

Lihtsalt ja hästi südamest kirjutatud raamat, mis puudutab lugejat ja see on oskus, mida vähestel eluloo kirjapanijatel on. Meil on elulooraamatuid toodetud hulgimalt, aga häid on vähe. Mitte, et need elatud elud ei oleks huvitavad või imetlusväärsed, kindlasti on, aga lihtsalt jääb lugemisrõõmuks, mis lihtsalt ei puuduta ming. Selle raamatuga on teistmoodi, see raamat puudutab ja paneb kaasa elama.

download

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s