Ema Teresa Kolkatast.

See raamat ei ole ema Teresa elulugu, vaid nägemus temast preester Leo Maasbergi silmade läbi, kes oli paljude reiside juures ema Teresa saatja ning teenis ema Teresa õdede ordus preestrina. See raamat räägib erakordsest naisest, kes ennast kirjeldab kui pliiatsit Jumala käes ning kogu ta elu ja tegemised olid pühendatud Jeesusele. Isegi kui ta käis võtmas vastu autasusid, mida peale ta surma 3 kirstu täit alles jäi, siis need kõned meenutasid pigem piiblitunde ja südametunnistusele koputamist, kui enda tegemiste kokkuvõtet.

See on raamat raudsest usust Jumalasse, Tema ettehooldusesse ning misjoni tähtsusesse. Sellist asja, et see ei ole võimalik, ema Teresa jaoks lihtsalt ei eksisteerinud. Imettegevaid medaljone jagus tal kõigile ning need muutsid inimeste, ka kõige kalgimate, suhtumist.

See on raamat armastusest, mida maailmas aina vähemaks jääb. Kuigi ema Teresa misjon oli abistada vaesemast vaesemaid, mainitakse mitu korda raamatus, et tänapäeva inimesed ei ole mitte materiaalselt vaesed, vaid puudus on armastusest. Tähtis ei ole see, kui palju sa korda saadad, vaid kui suure armastusega sa seda kõike teed. Samuti tuletati meelde, et kui me oleme ennast täis, näeme asju mina ja maailma mätta otsast, siis ei saa ka Jumal meid aidata, sest me süda on kõike muud täis, et sinna ei mahugi mitte midagi lisaks.

Koos palvetav pere, püsib koos. Kuidas suhted pereringis paigas on, sellised on ka inimeste suhted ümbritseva maailmaga. Meie valida on – kas peres on rahu, armastus või midagi muud.

 

9789949980550

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s