Kurmanjan Datka. Mägede kuninganna

Räägib 19. sajandi lõpu eluolust Kirgiisistanis läbi ühe naise eluloo. Kurmanjan Datka on juba väiksena kihlatud mehega naaberhõimust ja seda tehingut tõestab kingiks saadud kõrvarõngad. Kuigi abielu on sunniviisiline, peaks sellele hõimutavade kohaselt alluma. Üks intsident paneb ta uuesti mõtlema, kas see otsus on ikka tema tahe või pigem tema isa oma.  Vabadusel on oma hind ja ta saabub koju tagasi, mis on perekonnale ning ka hõimule häbiplekk missugune. Kui nii võib öelda, Jumal on tema poolt ja tal õnnestub abielluda mehega, kes on tema valik.

Elades rahututel aegadel, kus äraandmine, omakasu on võimul püsimise ainus võimalus, kaotab ta abikaasa elu ning Kurmanjanist saab hõimupealik, kel tuleb vastu võtta raskeid otsuseid, mis puudutab ta isiklikku elu ja samuti tema maa vabadust, sest Venemaa näeb seda kaardil juba anastatuna.

Kõige paremini iseloomustab seda filmi lõpukaadrites lõik, kus vene fotograaf teda pildistab ja ütleb, et tänu sellele pildile saab see naine ajalukku ning ta assistent vastab, ei, selle pildiga võib-olla saad sina ajalukku, sest see naine on juba ammu ajalooraamatutesse kirjutatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s