Rändur, The Traveller, Le Voyageur

 

Andan töötab reisiagendina Liibanonis ja suudab igale oma kliendile luua illusiooni nende reisist nii ehedalt, et kõigile jääb mulje, et see mees on palju ringi reisinud ja tõesõna teab, et keskväljakul ümber nurga asubki Londoni parim kohvik. Reaalsus aga on teistsugune, Andan ei ole mitte kunagi lennukiga sõitnud, isegi kardab seda ning välismaa on jäänudki tema jaoks ainult kataloogi piltidele või unistustesse. Ühel päeval muutub kõik, kui firma omanik on pulmas lavapeal tantsides jalaluu murdnud ning teeb Andanile ettepaneku minna tema asemel Pariisi konverentsile püha ülesandega luua seal kontakte.

Algul töötabki kõik plaanipäraselt, aga Pariis on Pariis kõigi oma ahvatlustega ning kui saabuda sinna kodumaalt, kus reeglid on paigas ja sa elad rutiinset igapäevaelu, siis kui tekivad võimalused, kes ikka suudab ahvatlusele vastu panna. Seda soodustab ka noore seksika sugulasega kokkusaamine, kes on kõige selle uue maailma sümboolne kuju ning tekitab Andanist lõhestumist, üks osa temast, soovib kõike seda uut kaasa teha, teine osa aga sosistab, lõpuks täitsa röögib, moraalireegleid kõrvu.

Kõik, kes on rännanud riikidesse, mille kultuurid meie omast kardinaalselt erinevad, teavad seda avastamisrõõmu, samas soovi kõike omavahel võrrelda – meie vs nemad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s