Risen – Ülestõusnud

Kas sa tõesti usud seda kõike? Sellisse küsimuse esitas Rooma sõjaväepealikule mees, kes oli kogu loo ära kuulanud, mis algas Kristuse ristilöömisel antud käsust, et ei Jeesusel ei tuleks lüüa põlveluud läbi, piisab vaid odaga külge torkamisest, lõppedes ülestõusmise tunnistusega. Roomlane, kelle jamad hakkavad pihta hetkest, kui Ülempreester saabub Pilatuse juurde palvega, et hauda tuleks valvata, sest kuulujuttude järgi on plaanis Kristuse järgijatel keha ära varastada ning saabubki hommik, seitsme mehega ette lükatud kivi on haua eest läinud, kõik köied läbi põletatud ja Kristust ei kuskil. Õudusunenägu on saanud tõeks ning kadunud surnu tuleb üles leida, vahendeid kasutamata, isegi kui selleks tuleb kõik juutide hauad üles kaevata, sest kuskil peab ta ometi ennast varjama.

Väga omapärane lahendus ülestõusmisloole, mis tavaliselt on eluloopõhine, kuid seekord näidatakse seda kõike uskmatu Rooma sõjaväe pealiku silme läbi, keda veenda Kristuse kahes loomuses tuleb kuni lõpukaadriteni.

Kui roomlased koos juutide kartsid riigipööret ja selleks oli vaj akadunud Kristuse surnud keha nii kiirelt kui võimalik üles leida, siis suur oli roomlase imestus, kui Kristus erienval moel pigem rääkis uuest riigist ja igavesest armastusest, kui sõdade ja võimuga ei olnud mingit seost.

Minu arvates parem paasa lõppu tähistav film, kui Mel Gibsoni verest nõrgub „Kristuse kannatused“.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s