Vaata oma kinganinasid ;)

rahvariidedMis ka kõige parima tahtmisega ei oleks mu käsipagasikohvrisse mahtunud, olid rahvariided ning seega oli juba eos välistatud kaerajaani etteaste ning igaks juhuks jätsin ka seekord regilaulu vahele, sest kaua sa ikka ta-rui-ra-ra ette laulad, sest eestikeelsemate sõnade hääldus oleks enamusele üle jõu käinud ning soololaulja karjäärist ei ole ma kunagi unistanud.

Pealegi oli ju selles „võta kindlasti kaasa“ listis kirjas, et vaja kohvrisse toppida ka Eestit tutvustav söök või jook. Tundus, et nende soovile tuli loominguliselt läheneda ja panustada kaardile, ise sa ju tahtsid ning ei ole mina süüdi, et see on nii mitmeti mõistetav soov.  Ja kuna ma lausa jumaldan musta huumorit, siis lõpuks ometi sain ma sellele kaardile panustada ning kogu oma etteaste ja Eestit tutvustava delikatessi just selle idee peale üles ehitada.

Kui lõpuks ometi minu kord saabus ja kõik olid rahunenult omale jälle koha leidnud, kinganinadsiis palusin ma neil püsti tõusta ning vaadata korraks oma kinganinasid. Kui nad natuke aega olid neid vaadanud, siis ütlesin, et kui neil on olemas naaber, olge head, vaadake nende kinganinasid, kui ei ole, siis vaadake enda omi. Kui see üliraske ja pingutust nõudev ülesanne oli täidetud, palusin neil istuda ning selgitasin, miks ma seda neil olin teha palunud.

On olemas kahte sorti eestlasi, introverdid ja ekstraverdid. Introvertne eestlane teise inimesega juttu ajades, passib oma kinganinasid ning kui ta juhuslikult on ekstravert, siis rääkija kinganinasid. Kuna ma olen siin festivalil ainuke eestlane, siis mul oli võimalus, teid kõiki korraks rollimängu käigus eestlaseks teha ning oli selline hea kodune tunne kohe 😉

Kuna ma olin ju ikkagi kaasa toonud delikatessi, mis meid eestlasi iseloomustab, siis tuli ka sellele väike sissejuhatus teha.

nutune suusailmNimelt, kui te juhuslikult saabute Eestimaale, ärge jookske eestlast kallistame või veelgi enam üritama teda põsele suudelda. Ausalt, meile see ei meeldi ja põhjust tuleb otsida meie ilmast. Nimelt me kutsume oma suve kolmeks kuuks vesiseks suusailmaks, kus vaatamata ponnistustele ei õnnestu suusatada. Nagu te aimata juba võite, enamus ajast ei paista päike Eestimaal, mistõttu kui sa kedagi kallistad või suudled, kaotad sa energiat, mida sul läheb niigi vaja, et üldse ellu jääda.

Meile eestlastele meeldib must leib, ilma selleta me ei reisi kuhugi. Aga et te täna oleksite nagu tõelised eestlased, siis minu Eestimaad tutvustav  kaasa toodud söök on küüslauguleivad, mida süües te kohe kindlasti ei taha kedagi kallistada või suudelda 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s