Kirg, Temir Birnazarov

Allalaaditud failOmapärane Kõrgõzstani film, tehtud stseenide kaupa, kusjuures kui näitleja pildist välja jalutab, siis kaamera kaasa ei liigu, vaid näitleja peab ise pilti tagasi jalutama. Stseenide vahel on pikad kandvad pausid, mis annavad võimaluse aduda äsja toimunu sügavamat mõtet. Vaatamata süžee keerdkäikudele ei ole kellelgi kiiret, aga see lõputu venitamine ja venimine lõppkokkuvõttes ei häirinudki.

Kui sisu kokkuvõttest rääkida, siis noorel tüdrukul (19.a.) on hallipäine sponsor, kes tundub olevat nii 60-70 aasta vahel. Mees kohtleb tüdrukut, kui oma ära hellitatud tütart, kelle ta teeb süüa, koristab ja annab raha, et too võtaks kursuseid ja õpiks keeli. Milline see nendevaheline suhe detailselt on, jääbki kuidagi mitmeti mõistetavaks, sest õrnuse momente otseselt märgata ei ole. Ema sünnipäevalt tagasi maalt linna hääletades satub tüdruk noore mehe autosse, kes talle oma visiitkardi annab sõnadega, kui sul abi vaja on, võta ühendust. Sellist ahvatlevat pakkumist ei saa ometi raisku lasta, eriti kui su parim korealasest sõbranna vajab hädasti lennupileti raha kojusõiduks. Kirepõhjal tehtud imeilusate valikute ajendil minnakse 100aastasega tülli, pakitakse asjad ja jookstakse uue kallima rüppe. Prints millegipärast muundub tõsiselt idiootseks konnaks ning tüdruk kolib oma turvalisse keskkonda tagasi.

Kui eestlastel tundub emotsioone nappima võrreldes lõuna-eurooplastega, siis kõrgõzstanlastele ei ole jagamise ajal mitte midagi jätkunud. Isegi nn emotsioonita eestlane oleks vahepeal möödaminnes kellegi näo täis sõimanud või lõpukaadrites imelist uudist teada saades baarikapist konjakit otsima läinud ning pitsi või paar teinud, aga filmis võeti seda vastu stoilise kalapilguga nagu oleks homset ilma teadet parasjagu kuulnud.

Mis filmi vaadates silma kriipima jäi – olid tühjad riiulid, olgu tegu köögi või siis elutoaga. Jäi selline mulje, et filmis kasutatud korterid/majad olid ainult filmivõtete jaoks komplekteeritud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s