Narkokultuur

Dokfilm, mis näitab paralleelselt kahte maailma – kriminalist Juarez’st ja corrido laulja L.A’st, mida ühendab üks ja sama sõna narkokultuur.

Kui Juarezis kasvab viimaste aastate jooksul narkosõdades tapetud inimeste arv müstiliselt, jõudes juba 3000ni aastas võrreldes Texasega, mis on teisel pool traataeda, kus aastas tapetakse 5 inimest ning seda linna peetakse USA üheks väiksema kuritegevusega linnaks, siis elu siin ja seal pool piiri on nagu öö ja päev. Narkosõdades ei sure ainult vastaspooled vaid ka tänaval valel ajal jalutavad inimesed, sest ega tapja ometi sihtida ei oska. Halvimal juhul aga tapetakse ka kriminaliste endeid, hoituseks, et nad ei uuriks niipalju.

Corrido laulja, aga on endine vang, kes on endas lauljakutsumuse leidnud ning laulab narkokultuurist, relvadest ja vägivallast ning väidab, et see on ainus viis, kuidas noorteni jõuda. Uhkusega näitab ta oma relva, mis talle laulmise eest kingitud on ja tunnistab ausalt, et talle meeldib vägivald. Oma laulusõnade jaoks inspiratsiooni otsitakse netilehelt, mis kirjeldab tapmist, laipade hakkimist Mexico poolel.

Liiga palju laipu või laiba osasid, ja mulle aeg-ajalt tundus, et corrido lauljal ikka häält ei ole 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s