Põgenemisplaan – escape plan

Milline rõõm on näha Terminaatorit ja Rambot seiklemas veealustes mesilastarudes ehk laeva sisse ehitatud eravanglas. Idee ei ole paha ning kindlasti on see ka kuskil kasutusel, terrioriaalvetes sõitev vangla, põhimõtteliselt ei allu kellelegi, ainult neile, kes on saatnud sinna surema oma nn armastatud vihavaenlasi.

Samas tekitab hämmingut, kui sa maksab miljoneid kellegi maapealt ära kaotamise eest, miks sa ometi ei lase teda maha lasta, oleks nagu humaansem idee, kui igavesse nn purgatooriumi saata ning raha jääks ka alles.

Filmist tuleb välja ka moraal, ära anna välja raamatuid, eriti mis räägivad vanglate täiustamisest, sest alati on oht, et mõni geenius saabki sealt idee oma väärastunud maailmapilti täiustades luua põgenemiskindel eravangla. Muidugi see ei tähenda, et sa sealt põgeneda ei suudaks, aga see võib natuke rohkem aega võtta kui algselt planeeritud oli ning pealegi tuleb arvestada, et ennem seda klobitakse sind ikka mitu korda korralikult läbi, gestaapo lampidega pruunistamisest rääkimata. Ausalt öeldes ei ole 5 miljonit sellist mängu väärt, võiks maailma muud moodi parandada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s