Kõik surnud me projekteerime seinale ….

https://i0.wp.com/2012.poff.ee/uploads/ckeditor/images/ajaline%20ja%20ajatu(1).pngKui ma poole neljast hotelli jõudsin, olid muusikud läinud ja tuli kõne Estoniast, et veel ei ole projektor kohal, aga nii poole tunni pärast võib Fibi oma meest seinale projekteerima hakata. Aga diivale kohaselt ei mallanud ta ju oodata ning läksime juba varakult Estoniasse. Sõitsime autoga Laste maailma juurde, et sealt üle tee minnes, kõrvaluksest kontsertsaali saada. Mina ei tea, kus ta selle mantli küll endale soetas, aga sel oli vähemalt 101 volti ja autost välja tulles teatas ta kõigepealt, et tema pöffi kott on kadunud. Peale viite minutit voltide vahel siblimist, leidis ta selle ülesse. Teed ületades arvas ta, et on viimane aeg hakata pähe sobitama kapuutsi, lihtsalt mainin, et  me läksime ülekäigu raja pealt üle, kus vahelduseks võiks ka liiklust jälgida, aga kus sa sellega. Tema mässas oma musta mantliga, ime et ta ninali ei kukkunud või üleni mustas olles lihtsalt auto alla ei jäänud.

***

Otseloomulikult teadis Fibi otseteed ning marssis hääletaja poole. Mõtlesin küll, kes see viitsib autode vahelt ennast läbi pressida, aga mis mul muud üle jäi, kui talle järgi jalutada. Muidugi teadis tema, kuhu minna tuleb ja võttis ooperisaali poole suuna, ma muuseas mainisin, et tegelikult kontserdisaal on teises suunas.

***

Lõpuks jõudsime me kohale ja läksime saali proovi kuulama. Mingi hetk ta hiilis taha ritta oma projektori juurde, mis veel ei töötanud. Kui ma kelleltki küsisin, et mis hetk projektor valmis seatakse, tuli vastuseks 15 minuti pärast võib mässama hakata. Mõtlesin, et teatan talle seda rõõmusõnumit, aga ta lihtsalt pistis tagareas karjuma, et see on tema töö, tema teab niigi kõike ja mul ei ole õigus suudki lahti teha. Ennemgi karjuvaid hulle nähtud ja ma jalutasin esiritta tagasi. Mingi hetk saabus ta minu juurde ja ütles, et ma võin ära minna. Seekord läks kuidagi eriti kergelt, ei peagi seda ühe pildi showd pealt vaatama 😉 Ega ma eriti kaugele ei jõudnud, kui ta mulle järgi marssis ja palus oma õele kirja edasi anda sõnadega, et see peab kindlasti tema tuppa minema. Kas ma ajasin hotelli jõudes magava õe üles ning portjeega Fibi tuba ründasin, otseloomulikult. Kuna Fibi oli minult autode bossi nr nõudnud, siis oli mul rõõm ju see talle edasi anda. Nii kõik ootasid lobbys kõnet, et millal talle järgi minna, sest tavaliselt valutas tal ikka siit ja sealt ning aeg-ajalt lonkas, et mitte ühtegi ülearust sammu teha. Aga kui ma infos olin, oli ta järsku mu selja taga, et tema jõudis nüüd tagasi ja 18.45 on tema nõus minema hakkama. Kas ta oma otsusest ka õele teatas, milleks, nii et too oli juba 15 minti varem teda lobbys ootamas

***

Kui mina kujutasin ette, et sellise sündmuse jaoks vähemalt pidulik maani kleit kohvrisse on pakitud, siis kus sa sellega, sobivad ka mustad retuusid ja põlvini olematu lõikega kleit ning kingadest ma parem ei räägi. Tundus, et ta rohkem pürgis kartulipõllu poole, kui tema mehele pühendatud kontserdile, kus talle antakse mehe elutöö eest auhind üle.

***

Kontserdile jõudes, nõudis ta kohe Tiinat, sest otseloomulikult oli ju vaja midagi ümber korraldada, õnneks see tähendas seda, et edaspidi saab ta ise hakkama ilma minu valvsa pilguta. Ausalt kontserdil üks matuselugu ajas teist taga, õnneks istusin ma piisavalt taga, et võis naabriga juttu ajada, kommenteerida ning magavaid naabreid vaadata. Kui auhind üle anti, leidsin mina, et selle oleks ikka võinud saada ta mees, sest sellise naisega pool elu vastu pidada on vähemalt auhinda väärt, kui mitte juba ausammast. Otseloomulikult suutis ta ka laval vaikselt nutma hakata, aga teades teda, oli see osa suurest näitemängust.

***

Peale seda kirvest kontserdi oli kreeka saadiku vastuvõtt. Seal ma teda saatma enam ei pidanud, aga et kogu asjale ikka punkt panna, lahkus ta sealt ilma Tiinale aitäh ütlemata. Kui ta õde Tiina juurde tänusõnu ütlema tuli, uuris Tiina, kus Fibi on, õde ütles, et õues, aga õue jõudes, oli diiva juba kaugele Nordicu poole jalutamas ja kes talle ikka järgi joosta viitsib. Samas see on nahhaalsuse tase omaette. Aga et kindel olla, et ta ikka hommikul lennuki peale läheb, siis kui teistele telliti ainult taksod, siis teda tuldi spetsiaalselt lennujaama saatma, sest keegi ei olnud kindel, et ta eralennukit ei nõua või protestiks siia ei jää. Kui ma lõunaks Nordicusse jõudsin, teatati mulle rõõmusõnumit, Fibi on läinud.

Oli ikka äge tädi küll, tänu tema naljadele sain mina Pöffi erakorraliseks vabatahtlikuks. Samas, selline bitch ikka annab olla, kui aus olla 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s