The Invisible War

Juba treilerit vaadates oli mu esimene kommentaar – OMG. Lihtsalt arvudes rääkides, pakutakse, et umbes 500 000 naist on USA armeest vägistatud. Selle filmi peategelased on tulnud kaamera ette oma lugu rääkima, et see probleem jõuaks avalikkuse ette.

Aga miks nii vähesed lood saavad avalikuks? Otseloomulikult häbi. Ähvardused – alates sellest, et sa ei saa auastet või sind visatakse sõjaväest välja lõpetades tapmisähvardustega. Osad neist näevad košmaare, mõnel on eluaegsed kehavigastused, mõned ei suudagi ühtegi suhet luua ega hoida.

Aga miks vägistatakse naisi ja kes need vägistajad on? Põhjuseks on tahe, näidata oma jõudu nõrgema üle, teades, et sa oled karistamatu, sest keegi vägistatud naist niikuinii ei usu.

Aga kes need mehed on? Mõnikord su enda ohvitser, aga enamus ajast kaassõdurid, keda sa pidasid oma sõpradeks.

Võrdlusena tuuakse välja, et kui narkootikumidega kauplemise eest saab 4-5 aastat, siis sõjaväes vägistamise eest kaks nädalat. Paljudel naistel võtab aastaid aega jõuda arusaamisele, et see ei olnud nende süü, et nad ei olnud polgumadrats ning läbi suurte raskuste uuesti õppida ennast armastama.

See on dokfilm, mis on täis valu, kannatusi ja ebaõiglus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s