Meeleheitel ärimees kelgukoera jahil ja suuskadega piruette tegemas ehk meie esimesed filmivõtted;)

Meie esimene filmivõtted võisid alata ning nagu proffidele kohane, alustasime me ikka peaaegu viimastest kaadritest. Stseen ise kokkuvõtlikult kirjeldab seda, kuidas meeleheitel ärimees näeb keset küla soome kelku ja chihuahua koera ning tal tekib idee, et see imeväike koer on kindlasti kelgukoeraks loodud ja aitab tal lõpuks ometi valentinipäeva õhtuks koju jõuda.

***

Filmimise kohaks oli algul mõeldud vabaõhumuuseum, sest ma teadsin, et neil on olemas soome kelgud, mida laenatakse välja. Kahjuks selgus, et muuseumi territooriumil filmimise eest tahetakse raha ja mitte vähe, aga kuna meie film on täitsa null eelarvega ehk kõik on vabatahtlikult nõus oma aega, vahendeid ja tutvusi mängu panema, et midagi väga lahedat ja kvaliteetset ära teha, siis meil ei olnud võimalust ja soovi vabaõhumuuseumile maksta 😉 Seega tuli välja mõelda plaan B …. aga ega ma ilmaasjata nii mõneski ülikoolis õppinud ei ole, mistõttu on mul olnud läbi aastate väga palju ja lahedad kursakaaslasi. Ja nii mulle meenuski, et Külvi elab väga vinges kohas – Rootsi-Kallavere külas ning ma oletasin, et  kohe kindlasti kellelgi külaelanikest võiks olla soome kelk või selle võib isegi leida sealse muuseumi eksponaatide hulgast.

Seega kelk oli olemas, koht ka, aga võimalikult väikest koera – chihuahua veel ei olnud. Õnneks on mul isehakanud sugulasi, kellele just sellised koerad südamelähedased on. Esimene koeraomanik oli nõus tulema, aga kahjuks tema chihuahua on nii arg, et ta oleks meil lihtsalt suurest hirmust värisenud ja kui me ikka aru ei saa, et ta kardab, arvatavasti oleks vist ennast pikali visanud ja surnut teeselnud. Iseenesest oleks see väga vinge lahendus olnud, aga seal oli veel üks ületamatu raskus, nimelt ta ei ole nõus oma perenaisest kaugemal olema kui 5 cm  ja see väike tõik oleks meile komituskiviks saanud. Aga õnneks on mul  isehakanuid sugulasi täitsa trobikond ja nii saimegi filmi näitusekoera Harley.

***

Kui me lõpuks kõik kohale jõudsime, võiski filmimine alata. Õnneks Harley meeleheitel ärimeest ei kartnud ja täitis väga hästi oma perenaise käske ning ma oleks peaaegu, et uskuma jäänudki, et chihuahua võib täitsa hästi ka kelgukoeraks sobida.

Vahepeal mulle tundus, et me meeleheitel ärimees on kodus vabast tahtest soome kelguga sõitmist harjutanud, sest eriti need tõukeliigutused tulid tal imehästi välja. Ja lund oskab ta ka väga hästi pähe raputada, võib-olla tuli seda kuidagi eelmise laupäevaga seostada ning kuna tuhka ei olnud käe pärast, raputas ta lund pähe 😉

 

 ***

Järgmine filmimine toimus juba Maxima juures, kus meeleheitel ärimees suusad ostab ja tervisekõndija kepid ära pätsab. Kuna ei olnud kedagi terviskõndijaks sokutada, siis olin ma ise agar keppidega vehkija. Olgem aus, nagu nimme ei õnnestunud mul neid keppe Maxima ukse najale püsti seisma panna ja nagu kokkulepitult kaotasid nad tasakaalu just hetkel, kui ma oma kindad suutsin neist eemaldada. Aga meie meeleheitel ärimees suutis päris edukalt nende veneaegsete punaste minisuuskade uuemate versioonidega kohver kaenlas ennastunustavalt suusasamme teha, käia nii efektiivselt pikali nagu me oleks tema jalge alla banaanikoori sokutanud. Muidugi mul mingi hetk oli temast tõsiselt kahju, sest pikali käis ta vabatahtlikult ikka mitu-mitu korda ja vaatamata illusioonile, oli pehme lume all ju jää. Pealegi kuna me keegi eriti ei hiilanud oma mäluga, siis tal õnnetul ei olnud ka talvejopet seljas ja mina tema asemel oleks juba ammu Maxima ees olevaks jääskulptuuriks külmunud.

Aga lõpptulemusena jäin mina küll vaatamata vipertustele esimese päevaga väga rahule ning tundub vähemalt pilti vaadates, et Harley ja Piret nõustuvad minuga 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s